Optik Nivo

Optik Nivo ile topografik ölçümleriniz Stabila güvencesinde. Stabila Optik Nivo ürünü ile kot farkı, nivelman ve benzeri mühendislik ölçümlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Optik Nivo cihazları yükseklik ölçülerini güvenli bir şekilde okur ve aktarır. Optik sistemi ile görüntüyü 26 kat böyütme özelliğine sahiptir. Elle rahat tutulabilen kasası ve darbe emici Softgrip kaplaması ile uzun ömürlüdür. 

Optik Nivo Nedir? "Optik Nivo" yükseklik farkı (Kot) ölçümleri için geliştirilmiş yüksek teknoloji sahibi elektronik ölçüm cihazıdır. Optik Nivo ile gerek kısa, gerekse uzun mesafeler arasında kot ölçümü apabilir, nivelman hesaplamalarını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Stabila Nivo cihazı Ols 26, sehpa ve mira ile birlikte kullanılır. Üç ayaktan oluşan sehpa alüminyum materyaline sahiptir. Titreşimi azaltan, kolay taşınabilen ve her türlü alan için kullanılabiliğe sahip olan Ols 26 sehpası Optik Nivo cihazları için özel olarak üretilmiştir. Diğer bir ekipman olan Mira, ön tarafı cm, arka tarafı mm olarak bölümlemelidir. Ölçüm yapılacak mesafeye göre bölümlenebilen Mira sayesinde belirlenen iki nokta arasındaki kot ölçümü kolaylıkla gerçekleştirilir. 

Optik Nivo nasıl kullanılır? Nivo sehpası açılarak sağlamlığından emin olunacak bir zemine yerleştirilir. Bağlama araçları ile sehpaya sabitlenir. Düzeçleme vidaları aracılığıyla ayarlamaları yapılarak ihtiyaç duyulan ölçüm gerçekleştirilir. 

Optik Nivo cihazlarımız ile ilgili detaylı bilgi ve ürün özellikleri için bize ulaşabilir, ürünlerimize ait teknik detayları web sitemizden inceleyebilirsiniz.  

Ürünler/Products

İLETİŞİM

Contact/Iletişim